STIP UNITED Sp. z o. o. conducts subcontracting projects in Poland and abroad in the industrial, mechanical, construction, logistics and production industries. STIP UNITED Sp. z o. o. entered by the Marshall of the Mazowieckie Voivodeship to the National Register of Employment Agencies under the number 12.771.

Recepcjonista w Hotelu

Job description

OPIS STANOWISKA:

  • Wykonywanie czynności związanych z bezpośrednią obsługą gości hotelowych
  • Obsługa rezerwacji telefonicznych i mailowych, meldowanie i wymeldowywanie gości
  • Przyjmowanie płatności, wystawianie faktur i innych dokumentów sprzedażowych
  • Nadzorowanie funkcjonowania room service
  • Prowadzenie rejestru poczty
  • Dbałość o estetykę otoczenia i wysoki standard obsługi gości

OFERUJEMY:

  • zatrudnienie w oparciu o umowę
  • zmianowy system pracy
  • możliwość awansu i rozwoju
  • zakwaterowanie i wyżywienie

Position requirements

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  • Doświadczenie na podobnym stanowisku w obsłudze gościa hotelowego lub wykształcenie kierunkowe
  • dobra znajomości języka angielskiego – zagraniczni goście
  • Otwartość na kontakt z klientem

ZADZWOŃ DO NAS!!

tel. 602 434 398

Please give your consent

I agree to the processing of personal data in accordance with the Law on the protection of personal data in connection with sending a request via the contact form. The administrator of personal data is the company STIPUNITED Sp. Z o. O. Złota 59 00-120 Warsaw. Providing the data is voluntary, but necessary to process the query. I have been informed that I have the right to access my data, the possibility of correcting it, requesting discontinuation of its processing. You can read more about the GDP here .